Vakumla Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme

Vakumla Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme

Sigortalı veya sigortasız araçlarınızın orta / ağır, kısaca her türlü onarımı tarafımızdan yapılmaktadır.

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme Araç da dış darbeler sonucu araçların kaporta aksamları üzerinde meydana gelen boyanın zarar görmediği kaporta göçüklerinin Amerikan takımlarıyla özel el aletleri ile aracın orijinal boyasına zarar vermeden düzeltilerek eski haline getirilme tekniği ve sanatıdır.

Bu vakumlama tekniği ile aracın orjinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Düzeltme işleminden tatminkar bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki saçın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Daha önce hasar görmüş, macunlanarak boyanmış saç veya alüminyum alaşımlı paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde vakumlama tekniği kullanılmaz Böyle durumlarda macunun ve boyanın çatlama ihtimali çok yüksektir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Dünyada üretilen araçların panel arkalarına ulaşılabilme oranı % 89 ile 95 mertebesindedir Ancak, onarımı, Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme tekniği ile yapılamayan kaporta göçükleri geleneksel yöntemlerle düzeltilip, boyanmak durumundadır.

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme aşağıdaki durumlarda çok etkilidir :

  • Golf topundan daha küçük göçüklerde. 
  • Bazı durumlarda futbol topu büyüklüğündeki göçükler de düzeltilebilirler. 
  • Genellikle 1988 modelden daha yeni araçlarda. 
  • Göçük bölgesindeki boyanın kırılmamış ve çatlamamış olması durumunda 
  • Göçük panel kalıp çizgisi üzerinde değilse Panel daha önceden macunlanıp boyanmamış ise.
Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme tekniğinin bazı avantajları şunlardır :
  • Boya ve dolgu macunu gerektirmez. 
  • Geleneksel tamir metodlarına göre çok daha ekonomiktir. 
  • Tamir, servis merkezinde veya müşteri adresinde aynı gün içinde gerçekleştirilir.

Göçük Giderme

Boyasız Göçük Onarımı, Tamiri adından da anlaşılacağı üzere boya hasarı oluşmamış çoğu göçük için kullanılabilir. Bu yöntem ustalık gerektirir ve çoğunlukla özel cihazlar ile içeriden “hassas bir şekilde ittirmek” şeklinde uygulanır.

Boyasız Göçük Onarımı yurtdışında yıllardır uygulanmakta olan kaporta göçüklerini ve tampon göçüklerini aracınızın boyasına dokunmadan, çekiç kullanmadan, hızlı, ekonomik bir şekilde onarmaya yarayan yeni bir sistemdir.

Düzeltme işleminden tatminkar bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki saçın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Dünyada üretilen araçların panel arkalarına ulaşılabilme oranı % 85-90 mertebesindedir. Arkasına hiç bir şekilde ulaşılamayan bazı bölgelerdeki küçük ölçekli göçükler “Vakumlu Vantuzlu Göçük Çektirme Seti” ile düzeltilirler.