Kapat
Kepez Mahallesi, 5006 Sokak Akdeniz Sanayi Sitesi No:85

Boya Mükemmelleştirme ve Dış Koruma

Boya Mükemmelleştirme ve Dış Koruma

“Boya Mükemmelleştirme ve Boya Koruma (PP):

Güneşin zararlı “Mor Ötesi” ışınları, asit yağmuru, yol tuzları, çamurlu sular, kükürt dioksit, kimyasal maddeler gibi dış etkenler sonucu araçların boya yüzeylerinde oluşan renk solmaları, matlaşmalar, bölgesel lekeler gibi boya hasarları veyüzey çizikleri özel kimyasal ürünler ve ekipmanlar ile giderilerek araç ilk günkü parlaklığına kavuşturulur. Boyalı yüzeyler, plastik, lastik, vinil gibi dış aksamlar zararlı dış etkenlere karşı farklı özel kimyasal maddeler ile korunur.

Bu kapsamda tüketiciye 4 (dört) farklı hizmet paketi sunulmaktadır.

“Boya Mükemmelleştirme1 (PP-1):

Temizleme -Yüzey Hazırlama – Parlatma kademelerinden oluşan 3 aşamalı bir hizmettir. Genellikle kullanılmış aracı olan ve şimdiye kadar Boya Mükemmelleştirme ve Boya Koruma hizmeti almamış müşterilere tavsiye edilir. İlk olarak araç yıkanır ve kurutulur. Boya yüzeyine yapışmış bulunan kimyasal atıklar, oksit tozları, organik maddeler, “Seçkin Kaporta Yüzey Hazırlama Kili” ile temizlenir. Uygulamada kullanılan çift başlı Amerikan menşeli Orbital parlatma cihazı sayesinde teknisyenin araç boyasına zarar verme ihtimali minimize edilir, boya hasarlarının özelliğine göre farklı kalınlıkta pasta ve cila ürünleri kullanılarak araç showroom parlaklığına getirilir.

“DIAMOND Ultra Boya Koruma (PP-2):

Genellikle yeni ve boyası henüz dış etkenlerden dolayı zarar görmemiş araçlara tavsiye edilen bir hizmettir. Araç boyası, metal ve lastik gibi dış aksamları nano teknoloji çift komponentli özel bir ürünle yaklaşık en az 1 (BİR) yıl süre ile korunur ve sürekli olarak parlaklığını muhafaza eder. Bu süre içerisinde boya yüzeyine herhangi bir parlatma işlemi yapılması gerekmez.

“Boya Mükemmelştirme ve DIAMOND Ultra Boya Koruma (PP-3):

Temizleme -Yüzey Hazırlama – Parlatma, Boya Koruma- Bakım kademelerinden oluşan 5 aşamalı bir hizmettir. Genellikle kullanılmış aracı olan ve şimdiye kadar Boya Mükemmelleştirme ve Boya Koruma hizmeti almamış müşterilere tavsiye edilir.

İlk olarak araç yıkanır ve kurutulur. Boya yüzeyine yapışmış bulunan kimyasal atıklar, oksit tozları, organik maddeler, “Doğuş Kaporta Yüzey Hazırlama Kili” ile temizlenir. Uygulamada kullanılan çift başlı Amerikan menşeli Orbital parlatma cihazı sayesinde teknisyenin araç boyasına zarar verme ihtimali minimize edilir, boya hasarlarının özelliğine göre farklı kalınlıkta pasta ve cila ürünleri kullanılarak araç showroom parlaklığına getirilir.

“Motor Temizleme ve Koruma” (EC):

Araç motor kaputu altındaki motor ve aksamları özel kimyasal maddelerle yağdan ve kirden arındırılarak temizlenir ve motor ve aksamları dış etkilere ve kire karşı özel koruyucu bir madde ile kaplanır.